Martina Víchová

„Ovlivněte i bez sudiček šťastný, zdravý a láskyplný život svého miminka"

Je to mamánek aneb separační úzkost pod lupou

Většina lidí se stále pozastavuje nad tím, když dítě chce být s maminkou, pláče při jejím odchodu, odmítá péči cizí osoby a v noci kontroluje, jestli je maminka na blízku.   

Jejda, to je ale mamááánek,“ podivují se ostatní a div si neklepou na čelo, co se nám to narodilo za závisláka. A v nás začíná hlodat červíček, jestli bychom naše mrně opravdu neměli začít zvykat na větší samostatnost.

Upřímně i pro mě je někdy dost náročné potřebu separační úzkosti chápat a být k dispozici ve dvě hodiny ráno, kdy i já sama pochybuji, zda jsem ještě naživu .

Proto jsem na toto téma napsala článek pro portál VašeDěti.cz, přečtěte si ho celý zde.

Vaše Martina

Profese dětské fyzioterapeutky mi odkryla tajemství o fungování mozku nejmenších dětí. Mým cílem je vymýtit neefektivní a často škodlivé strategie při péči o nejmenší děti. Učím rodiče dívat se na potřeby miminka z jeho pohledu a ladím jejich vzájemné porozumění.

Napsala jsem e-book ZDARMA Klíč k dětským emocím, ať předejdete nemocím, ve kterém se dozvíte, jak vnímá miminko první rok po narození a co je pro něho důležité z jeho pohledu.

Jsem také autorkou e-booku Jak pochopit pláč miminka, ať nezblázní se maminka, který vás naučí reagovat na pláč miminka v souladu s jeho dětským očekáváním.

Více o mně se dozvíte zde >>

Připojte se do facebookové skupiny Síla dětství a naučte se porozumět nejmenším dětem beze slov i vy!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *