Většině rodičů při pohledu na plačící miminko alespoň jednou přišlo na mysl: „Zkusíme mu dát dudlík, třeba se tím uklidní!”

V naší společnosti je dudlík spíše nadužívaný, proto je dobré se před takovým rozhodnutím zamyslet nad otázkou:

Za jakým účelem budeme dudlík miminku nabízet?

 

Dudlík totiž může být dobrý sluha, ale zlý pán.  Dudlíkem mohu na jedné straně uspokojit dítěti jeho aktuální instinktivní potřebu sání, pokud nemohu dítěti poskytnout ideální možnost – sání z prsu.

Na druhé straně mu mohu nevědomě vytvořit zlozvyk ve formě kompenzačního mechanismu.

Celý článek jsem napsala pro portál Vašeděti.cz, celý si ho můžete přečíst ZDE. 

Komentáře

Profese dětské fyzioterapeutky mi odkryla tajemství o fungování mozku nejmenších dětí. Mým cílem je vymýtit neefektivní a často škodlivé strategie při péči o nejmenší děti. Učím rodiče dívat se na potřeby miminka z jeho pohledu a ladím jejich vzájemné porozumění. Dále radím maminkám, jak podpořit správný vývoj dítěte v souladu s jeho potřebami. Napsala jsem e-book zdarma Klíč k dětským emocím, ať předejdete nemocím, ve kterém se dozvíte, jak vnímá miminko první rok po narození a co je pro něho důležité z jeho pohledu. Jsem také autorkou e-booku Jak pochopit pláč miminka, ať nezblázní se maminka, který vás naučí reagovat na pláč miminka v souladu s jeho dětským očekáváním.

Pin It on Pinterest

Share This