„Marti, ty jsi ta dětská fyzio, prosím Tě, můžu se stavit, že by ses mrkla na to moje dítě a řekla mi, co si myslíš?“

Přátelé a známí, kteří otázku pokládají, obvykle netuší, že první sudička mi při narození nadělila víc přemýšlivosti než je zdrávo, a tak se snažím jít do opravdové hloubky. A jedním mrknutím oka toho zase tak moc nezjistím :-).

Určité věci jsem pochopila až po dlouhých letech pozorování mých malých „klientů“ v dětské nemocnici, čtením, diskuzemi a doplňujícími kurzy. A tak rychle a jasně odpovědět na určitá témata s dvěma „opičkami“ visícími na krku je někdy dost těžké.

Poslední rok konverzace o zajímavých tématech vypadají asi takto:

Jasně Leni, ráda ti řeknu svůj názor, zrovna o tomhle jsem často přemýšlela a dost toho načetla.“  Mamíííííííí, já chci vodu..(odbíhám pro vodu…..zapomínám myšlenku).

Leni, dáš si čaj? Jejda, Julča si blinkla.“ (letím pro plínu, převlíkám dítě, no radši i přebalím).

Terezko, neválej se po Julče, ono jí to opravdu vadí. Jéééé Leni, já zapomněla na ten čaj, už jdu na to. Terezko, postavíš něco z lega?“ (chci odvést pozornost od válení po Julče, bohužel marně).

Nebudu to prodlužovat, nakonec jsem ráda, že si návštěva vypila čaj a řekla, jak se má (bohužel odpověď si nepamatuju).

A tak jsem se rozhodla své myšlenky a nejčastější otázky o potřebách dětí hodit do jámy lvové internetu.

Přiznám se veřejně, nebylo to lehké rozhodování

Neustále se mi v hlavě honily zoufalé myšlenky:

„Vyhraju první místo v soutěži Blogový uspávač hadů.“

„Bude to někoho vůbec zajímat?“

„Kdy najdu čas a klid na napsání něčeho smysluplného?“

Ale najednou se náhodným kliknutím na článek Stáni Mrázkové zjevilo motto, které jsem TEĎ a TADY potřebovala. 

A rázem se myšlenka změnila

Dobře, jdu do toho. Ale jakou formou budu psát mé příspěvky?  Ráda čtu zajímavé studie, odborné knihy a články. A víte, co je na čtení tohoto druhu nejtěžší? Nejsou to cizí slova, dlouhé a nepochopitelné věty…

Nejtěžší je ty skvělé myšlenky uvést do praxe a srozumitelně a jasně vysvětlit ostatním. 

Forma mých příspěvků bude tedy trochu jiná, než na které jste od „nás“ zvyklí. Ale odborných článků bez špetky humoru a odlehčení je na internetu habaděj, ale komu se to chce číst(a komu se to chce psát?). A tak zvolím otevřenější přístup

Co vás na mém blogu čeká

 

Praxe dětské fyzioterapeutky mi postupně odkryla tajemství o fungování mozku nejmenších dětí, psychoterapeutický kurz Alpha nursing mi odhalil tajemství instinktivních potřeb miminek a jejich spojitost s emocemi, tradiční čínská medicína podstatu psychosomatických onemocnění a léčivou sílu empatie.

Prostřednictvím doplňujících kurzů, čtení knih a hlavně zkušeností s mými dětmi se mi podařilo tyto poznatky propojit a dnes už vím:

  • proč je důležité přemýšlet o potřebách dětí v prvním roce života,
  • jaké jsou tyto potřeby a jak je naplnit,
  • jak využít ve výchově všechny vnitřní emoce ku prospěchu všech zúčastněných,
  • jak je ve výchově dětí důležitá práce sama na sobě pro to, aby do popředí mohl vejít vrozený mateřský instinkt.

Ráda vás provedu emocionálním životem vašeho miminka a vyladím vzájemné porozumění.

 

Komentáře

Profese dětské fyzioterapeutky mi odkryla tajemství o fungování mozku nejmenších dětí. Mým cílem je vymýtit neefektivní a často škodlivé strategie při péči o nejmenší děti. Učím rodiče dívat se na potřeby miminka z jeho pohledu a ladím jejich vzájemné porozumění. Dále radím maminkám, jak podpořit správný vývoj dítěte v souladu s jeho potřebami. Napsala jsem e-book zdarma Klíč k dětským emocím, ať předejdete nemocím, ve kterém se dozvíte, jak vnímá miminko první rok po narození a co je pro něho důležité z jeho pohledu. Jsem také autorkou e-booku Jak pochopit pláč miminka, ať nezblázní se maminka, který vás naučí reagovat na pláč miminka v souladu s jeho dětským očekáváním.

Pin It on Pinterest

Share This